Karolina Piotrowska - psycholożka, psychoterapeutka, seksuolożka

Karolina Piotrowska

Tu mnie znajdziesz:

Moje książki:

Słynne procesy rozwojowe:

Kim jestem?

z zawodu psychoterapeutka, z pasji pisarka, z wyboru matka

Cześć! Nazywam się Karolina Piotrowska i pomagam kobietom odkryć ich wewnętrzną MOC. Z wykształcenia jestem magistrem psychologii, aktualnie w procesie certyfikacji na psychoterapeutkę nurtu poznawczo-behawioralnego III fali (czyli pracuję technikami takimi jak ACT – terapia akceptacji i zaangażowania; terapia schematów; mindfulness, relaksacja, hipnoza kliniczna). Ukończyłam podyplomowe studia na kierunku seksuologia kliniczna u prof. Lwa-Starowicza. Inne ważne szkolenia, które przeszłam to:

  • studium coachingu,
  • RTZ – racjonalna terapia zachowania;
  • yoga therapy – terapia yogą;
  • hipnoza kliniczna;
  • interwencja kryzysowa,
  • doula

Pracowałam w szpitalu ginekologiczno-położniczym wspierając kobiety w ciąży, w porodzie i po narodzinach. Przez lata prowadziłam szkołę rodzenia oraz kształciłam przyszłe położne i doule z zakresu psychologii, komunikacji, relaksacji.

Byłam również inicjatorką akcji społecznej Lepszy Poród, lobbowałam w Ministerstwie Zdrowia na rzecz poszanowania praw kobiet rodzących oraz wprowadzenia przesiewowych testów w kierunku depresji i depresji poporodowej jeszcze na etapie ciąży.

Moją wiedzą i doświadczeniem z tego obszaru dzielę się w ramach projektu Cud Narodzin – relaks w ciąży i porodzie. W Cudzie Narodzin oferuję każdej kobiecie w ciąży możliwość doświadczenia relaksu i wsparcia. Jestem prekursorką metod hipnoporodu w Polsce i gruntownie wykształconą specjalistką w zakresie psychologicznego wsparcia kobiet w ciąży oraz przygotowania do porodu. Mój autorski program „Cud Narodzin” jest dostępny na rynku od 2013 roku i w tym czasie skorzystały z niego tysiące kobiet doświadczając z nim CUDownych, spokojnych, pełnych relaksu i poczucia wewnętrznej MOCY narodzin swoich dzieci.

Prywatny gabinet terapeutyczny prowadziłam w Szczecinie od 2014 roku. Jako psycholożka, coach i psychoterapeutka pracuję z rozmaitymi trudnościami: od szukania motywacji po stricte terapeutyczną pracę w obszarze zaburzeń psychicznych i zaburzeń seksuologicznych. W chwili obecnej, ze względu na ograniczenia związane z epidemią, psychoterapię prowadzę jedynie online: poprzez Skype, WhatsApp bądź Zoom.

Moją wiedzą z zakresu seksualności dzielę się w ramach internetowego projektu @MamaSeksuolog. Na tej stronie można znaleźć moje liczne artykuły dotyczące seksualności dzieci, rozwoju seksualnego, ale także tego jak wygląda życie seksualne rodziców.

Na podstawie zdobytych w gabinecie doświadczeń stworzyłam internetowy program o nazwie Akademia Seksualnej Mamy, który jest procesem rozwojowym dla kobiet chcących odnaleźć na nowo swoje połączenie z libido.

Mój najnowszy internetowy projekt „O Matko Święta!” to połączenie czarnego humoru oraz wsparcia dla matek w codzienności. Program służy przeciwdziałaniu wypaleniu macierzyńskiemu oraz depresji wśród matek. Składa się z ogólnie dostępnej książki będącej terapeutyczną opowieścią dla mam oraz internetowego 6 miesięcznego warsztatu online, który jest procesem wsparcia matek. W ramach Procesu Rozwojowego dla Mam kobiety zyskują nową wiedzę dotyczącą regulacji własnych emocji, technik komunikacyjnych, rozwoju dziecka. Co więcej jednak: zyskują wioskę wsparcia (w ramach grupy na FB) i możliwość przetrenowania nowych umiejętności!

Prywatnie jestem mamą dwójki chłopców i partnerką jednego mężczyzny. Uwielbiam sporty wodne i życie w zgodzie z naturą. Od lat wegetarianka zmierzająca w stronę weganizmu. W wolnym czasie pływam, praktykuję yoge, czytam i planuje podróże bądź dekoracje domu. Możesz mnie lepiej poznać na moim Intagramie @MamaSeksuolog bądź YouTubie.

0
lat nauki zawodu
0
Napisanych książek
0
Czytelników

Zasady mojej pracy

Poufność

Rozmowy ze mną w ramach psychoterapii objęte są tajemnicą zawodową w ramach istniejącego prawa i pozostają poufne.

Szczerość

W ramach mojej pracy oferuję nie tylko wsparcie, ale też szczerą, autentyczną obecność w procesie. Daję Ci moją wiedzą i prawdziwe zaangażowanie.

Integracja

W mojej pracy uwzględniam zarówno ciało, emocje, umysł jak i działanie. Nie tylko skupiamy się na trudnościach, ale też zauważamy codzienne radości.

Występowałam, komentowałam, udzielałam wywiadów w...

Co mówią klientki?