Do czego nam pożądanie?

Do czego nam pożądanie?

Tyle się mówi o pożądaniu… że świat na seksie się nie opiera, że są rzeczy ważniejsze w życiu, że bez “tego” można żyć. Więc pozwólcie, że dzisiaj wam opowiem o pożądaniu z szerokiej perspektywy.

Pożądanie, inaczej nazywane głodem seksualnym, libido, popędem to pewna forma instynktu, który pcha nas w stronę specyficznych zachowań.

Pożądanie jest motorem, wewnętrznym motywatorem, siłą napędową. Na pożądanie składają się trzy aspekty:

  • ekspresja: czyli to, co z pożądaniem robię;
  • pragnienia: czyli to, co chciałabym robić – tutaj jest też miejsca dla całej masy nigdy nie ujawnionych pragnień, przekonań, ocen, wpływu społecznego, kulturowego i religijnego;
  • motywacji: czyli komponentu psychicznego

A co się dzieje, kiedy nie ma pożądania?
Do czego pożądanie jest nam właściwie potrzebne?
O tym opowiadam Wam w najnowszym odcinku podcastu 🙂

Podsumowując: do czego nam pożądanie?

Pożądanie nie jest jedynie siłą, która skłania nas do współżycia. Pożądanie, w swoim szerokim aspekcie, to jest siła “ku życiu”, “ku radości”, “ku wolności i wyrażaniu siebie”. Pewna jego część przejawia się jako motywator do zbliżeń, jednak znacząca większość jest naszym wewnętrznym zasobem.

Akademia Seksualnej Mamy

Pamiętaj, że już 10 września 2019 na Facebooku MamaSeksuolog rusza bezpłatne wyzwanie dla kobiet, które chciałyby chcieć większej ilości seksu. Zaś 16 września rusza pierwsza edycja internetowego szkolenia “Akademia Seksualnej Mamy”, w którym razem będziemy podążały ścieżką w stronę połączenia się z naszym wewnętrznym, seksualnym JA, aby na nowo odkryć pożądanie!

Tutaj możesz pobrać DEMO tego szkolenia, zaś tutaj możesz zarezerwować swoje miejsce. Liczba miejsc na Akademię Seksualnej Mamy jest ściśle ograniczona – o udziale decyduje kolejność zgłoszeń!

Akademia Seksualnej MamyAkademia Seksualnej Mamy to jedynie w Polsce szkolenie online, w czasie którego seksuolożka dzieli się swoją profesjonalną wiedzą o potrzebach, pożądaniu i drodze do zaprzyjaźnienia się ze swoją seksualnością.

Pobierz DEMO tego unikalnego programu już teraz!

Comments

comments

About Author

Karolina Piotrowska

Pomagam ludziom zrelaksować się i odpocząć. W spokoju zdecydowanie łatwiej jest zauważyć jak wiele mamy powodów do radości i zadowolenia. Z wykształcenia jestem psychologiem, szczególnie interesuje mnie neuropsychologia i seksuologia. Niezwykła więź między umysłem a ciałem oraz naszymi myślami i emocjami. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną!

Related posts

X